She will be loved *

شنبه 30 تیر 1397 14:30 نویسنده: شیرین چاپ

حال عجیبی ست حال عاشقی، دلم برایش تنگ شده است. پر از شور زندگی ست. کامشین جان راستی ترجمه/معادل فارسی برای passion چه می تواند باشد؟ لازم است توی هر روز زندگی آدم این ماده اولیه وجود داشته باشد وگرنه زندگی می شود فقط سر کردن روز و شب. شاید برای بعضی ها همین خیلی هم خوب و کافی باشد، برای من نه. زندگی کردن برایم یعنی داشتن شر و شور در هر لحظه و در هر کاری که می کنم. 

چندی ست جای خالی اش را زیاد حس می کنم و البته خودم هم می دانم آن شور چند سالی ست که مرده ولی من همان موقع متوجه اش نشدم. مثل همان مواقعی که زمین می خوریم و تنمان گرم است و نه درد را می فهمیم و نه عمق صدمه را، بعد زمان می گذرد، بدن سرد می شود و یکبار که می نشینی روی زمین می بینی ای بابا! درب و داغون شده ای و خبر نداری. آنچنان حالی که دیگر توان از جا بلند شدن برایت نمی ماند و تازه دستت می آید چطور درب و داغون شدی از ضربه. 

آدم توی زندگی زیاد اهل برداشتن قدم اول باشد و اتخاذ تصمیم خیلی هم خوب نیست. پاره شدیم بابا! نمی دانم از عهده اش بر بیایم یا نه ولی تصمیم گرفتم کمی به خودم آسایش بدهم و منتظر قدم اول از دیگران باشم. دوست داشتن خیلی خوبست ولی باید آنطوری باشد که دوست داریم. نمی دانم منظورم را خوب می گویم یا نه. اشاره ام به چیزی ست که عنوان این آهنگ می گوید:

I love the way you love me

چه فایده دارد دوست داشتن کسی که نحوه دوست داشتنش مایه آزار است؟ یا در حد انتظار نیست یا ... دارم با خودم تمرین آرامش می کنم و وا داده ام بواقع. می خواهم ببینم اگر من دست از دوست داشتن بردارم چه می شود. تا بحال که خودم را پاره و تکه کرده ام زندگی این گوهی بوده که هست بگذار روزگاری هم تغییر رویه بدهم ببینم چه می شود. ضرری نمی کند. حالا دیگر از ابراز علاقه کسی فرار نمی کنم و نگران روزگار و زندگی اش نمی شوم که خاک عالم او عاشق است و من نه، طفلی ناراحتی می کشد و از این حرفها. یکبار می خواهم در زندگی اجازه دهم دوست داشته شوم. بقیه هم بالغ و عاقل هستند و خودشان صلاح خودو زندگی شان را در عشق ورزی می دانند، قرار نیست من به کسی یاد بدهم درست است مرا دوست داشته باشند یا نه! 

این بالایی ها فکرهایی هستند که چندی ست توی ذهنم وول می زنند. جدیدترین اتفاق اینست که یک آشنای قدیمی که درمقایسه با سن من جوانکی بیش نیست و عادت دیرینه اش ابراز ارادت های شدید بوده، اخیرا به شدت ابراز ارادت هایش افزوده و منهم توانستم به قول خودم به خودم عمل کنم و شروع نکنم به نصیحت که ببین پسر جان من می توانم خاله تو باشم! قرار نیست هیچ اتفاقی بیفتد و قرار نیست کسی با کسی ازدواج کند. منهم خیال ندارم خودم را از حس خوب دوست داشته شدن و دریافت توجه محروم کنم. 


عنوان آهنگی از M aroon 5، این آهنگ مرا یاد یکی از خواهرهایم می اندازد. مال آن سالی ست که من تهران کار می کردم. آخرین سالی که ایران بودم و کلاس زبان ایتالیایی می رفتم و زیاد میشد شبها خانه او بمانم. این آهنگ را شبکه وی اچ وان زیاد پخش می کرد و خیلی هم مورد علاقه ما بود.


نظرات (3)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
مریم
اولین باره که براتون میتونم کامنت بزارم ( شاید باورتون نشه ولی خیلی هیجان زده ام ) به شدت باهاتون همذات پنداری می کنم چون مجردم و تنها و یه شغل صنعتی و مردونه ولی من کجا و شما کجا .....
حلاصه که خیلی زیاد دوست داشتنی هستی ، با نوشتهات زندگی می کنم و توی رویاهام اون جاده پر پیچ و خم و ابری و دره زیبا که با ماشین میری رو تصور میکنم ... خیلی متواضعی ... باعث افتخار و مباهاته آشنای با شما شیرین ترین شیرین دنیا
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام مریم. چشمم روشن به اولین پیغامت. به من شما نگو احساس می کنم پیرتر از آنی ام که هستم :))
نه اینو نگو" من کجا و .." منهم همین جام مریم جان! متوسط و معمولی. این حرف رو هیچوقت به هیچکس نزن لطفا. طرف نا اهل باشه راستی راستی فکر می کنه پخیه (گلاب به روت!) به هیچکس اجازه نده فکر کنه به تو برتری داره. وجودت هر جا که باشی با ارزش و عزیزه.
لطفت هم خیلی زیاده و ازت ممنونم. ایرادهایم بی نهایتند و چشم های مهربان دیده برشان می بندند. مایه مباهات منه که اینهمه محبت دریافت می کنم و واقعا سپاسگزارم.
شیرین
اینکه یکی دوستت داشته باشه یکی از فوق العاده ترین حس های دنیاس از دیدگاه من
هرچند که تجربه من خیلی کوتاه مدت بود و پایان خیلی تلخی هم داشت و هنوزم اشکام خشک نشده ولی از اینکه بهش اجازه دادم وارد زندگیم بشه پشیمون نیستم..
دوس داشته شدن و مورد توجه واقع شدن به هر زنی یکی از بهترین حس های دنیا رو هدیه میده البته از دید من احساساتی ...
امتیاز: 0 0
پاسخ:
نظر و دیدگاهت کاملا درسته شیرین جان. همه آدم ها شایسته دوست داشته شدن و توجه دیدن هستند. امیدوارم باز هم این حس خوب رو تجربه کنی و برای سالهای طولانی
شیرین جونم
خیلی کیف می ده که گاهی نظر گذاشتن برات ممکن می شه.
خیلی جالبه که بعد از آوردن کلمه passion خودت خود به خود از معادل اش استفاده کرده ای. این کلمه دقیقا معنی شور و شوق می ده. از اون مدل غلیان های روان و احساس که قابل کنترل نیست. Passion and Lust شبیه به هم هستند اما Lust بیشتر جنسی و مادی است.
فقط در متن روایت های عیسی مسیح هست که این شور و اشتیاق به درد و المی تعبیر می شه که حضرتشون برای شستن گناهان بقیه متحمل شدند! دستشون درد نکنه که شفیع همه مومنان می شوند آن دنیا!
شیرین جونم تو که برای دوست داشته شدن زحمتی نمی کشی، خود به خود همه دوستت دارند، اما همانطور که گفتی مدل دوست داشتن شون باب میل نیست. به خاطر همین بگذار اوضاع همینطوری که هست پیش بره، بی خیال نمی خواهد خودت را تغییر بدهی.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
مرسی کامشین جون. دیگه ببخش دیگه ... دوستت بی حوصله و بی اعصابه!
مرسی، راستش خودم هم موقع نوشتنش یاد اون فیلم معروف در این باب افتادم و زیر زیرکی یه خنده هم کردم. دکونی دارند واسه خودشون این مذاهب ها ...
تو لطفت زیاده کامشین جون. من دافعه ام هم زیاده اتفاقا، حد وسط ندارم خواهر جان. دلم برات تنگ شده.