X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

از هر دری 67

یکشنبه 16 مهر 1396 08:02 نویسنده: شیرین چاپ

- روزهای آفتابی پاییز و زمستان خیلی دلچسب و دوست داشتنی اند، البته وقتی آدم تعطیل باشد. آزمایشگاه محل کارم رو به آفتاب نیست و حتی در روزهای آفتابی هم سرد و مرطوب می ماند و چند درجه سردتر از محیط بیرون. دیروز با دوستان تمام بعد از ظهر را بیرون بودیم و حس می کردم آفتاب پشتم را می سوزاند از بس گرم بود! 

- قرار بود ناهار را جایی در مرکز تورینو بخوریم و در حال این دست آن دست کردن برای انتخاب بودیم که از کنار یک رستوران محلی رد شدیم و دیدم داخل بشقاب یکی از مشتریان چیزی ست شبیه قورمه سبزی و دلم غش رفت! خیلی سال است این غذا را نخورده ام، دوستان با مهربانی مراعات دل غشه گرفتن مرا کردند و  قرار شد ناهارمان را همانجا بخوریم. یک رستوران کوچک محلی ِ ترکی کردی بود. منو را که آوردند اسمها همه عجیب و غریب بودند و نفهمیدم آنی که قرار بود قورمه سبزی باشد کدامشان است! از بین همه اسمی را انتخاب کردم که می دانستم در ترکیه چیست ولی چیزی که برایم آوردند خیلی متفاوت بود. خلاصه به هوس قورمه سبزی سر میز نشستم و یک غذای یعجوج معجوج خوردم که البته بد نبود ولی آنی نبود که می خواستم. برای عدم رضایت مشتری لازم نیست که حتما مگس مرده توی بشقاب پیدا شود!

- هر قدر آفتاب و گرمای تابستان جان به لب آدم می رساند، آفتاب و گرمای فصل سرما خوش خوشانست. آدم شکمویی که من باشم، بجای شاعری کردن از رنگ های پاییزی فورا یاد خوردنی های فصل می افتم! بلوط و خرمالو و کدو و بخار مطبوعی که موقع پختن توی خانه می پیچد. دوست دارم فقط یک جای گرم و نرم باشم و خوراکی های خوشمزه این فصل را بچشم. شکلات های محبوبم هم مال این فصل هستند. مون شری، فرّرو روشه، رافّائلو و لیندور. اگر نمی شناسیدشان بگذارید معرفی کنم: مون شری بسته بندی قرمز رنگ دارد، مکعبی ست و شکلات تلخ است و داخلش لیکور دارد و یک دانه گیلاس. فرّرو روشه توپی شکل است و وقتی کاغذ طلایی دورش را باز می کنید می بینید که پوشیده از شکلات است با فندق آسیاب شده، داخلش یک ویفر خیلی نازک است و در مغزش شکلات نرم است و یک دانه فندق. رافّائلو نارگیلی ست و داخلش شکلات سفید مایع است و ویفر. لیندور هم یک کره کوچک شکلاتی ست با شکلات نرم داخلش که می تواند طعم های مختلف داشته باشد.