X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کمی متعجب!

چهارشنبه 18 مرداد 1396 21:10 نویسنده: شیرین چاپ

هر کاری و هر فعالیتی برای هر کسی معنا و اهمیت متفاوتی دارد. از همان ابتدای کار هم که بلاگ نویسی مد بود و همراه با سودای معروف شدن و نویسنده شدن و ... این مقوله به قول "کنار کارما" به کفش منهم نبود! یک روزی به یک دلیل بسیار شخصی و بدلیل یک نیاز بسیار اساسی شروع به نوشتن ِ زندگی شیرین کردم و از همان شروع کار تا همین الان، تنها نیروی محرک برای به روز کردن این بلاگ همان اولین و تنها دلیل و نیاز شخصی بوده است.

به تبع همان بی اهمیت بودن فی نفسه بلاگ نویسی، تمام حواشی اش هم برایم بی اهمیت بوده و هستند. هیچوقت تعداد بازدید، تعداد نظرات و باقی حواشی این دنیا برایم مهم نبوده اند و هر قدر هم زمان می گذرد و بدلیل تغییر سبک زندگی ام این روند تسریع می یابد. یک روزی نظرات بلاگ را بستم و از یک روزی به بعد به ندرت نظر جایی گذاشتم و از یک روز دیگر از خواندن خیلی بلاگ ها چشم پوشیدم و در نهایت تصمیم گرفتم در کل پیوندهای بلاگ را باز بینی کنم، کاری که تصمیم دارم مجددا تکرار کنم. در مرحله اول تعداد پیوندهای بلاگ تقریبا نصف شدند و هنوز هم تعدادی هستند که باید حذف شوند. 

متنفرم از  توضیح دادن در مورد کارهایم و اگر تصمیمم به دادن پاسخ محض رعایت حرمت نبود، می گذاشتم ماجرای پیغام خصوصی ای که دریافت کردم و بسیار متعجبم کرد در سکوت بگذرد. تعجب زیادی که ناشی بود از دیدن نام یک نفر سوم و تصور بر اینکه من ممکن است کاری را بر مبنای توصیه یا منع کسی بکنم. تعجب اولیه خیلی زود گذشت البته چون خیلی فوری یادم آمد که آشنایی های مجازی آنقدر سطحی اند که هرگز نمی توانند به یک شناخت عمیق از کسی بینجامند. هر کس ذره ای از من شناخت دارد می داند که اول: از توصیه یا حذر متنفرم و حتی از افراد خانواده ام هم حرف شنوی ندارم، دوم: وقتی از عزیزانم سالهای سال است دورم هرگز موضوع صحبتم با آنها به حوزه کم اهمیتی - برای من - مثل بلاگ نویسی و حواشی اش نمی رسد، سوم: به هیچ عنوان علاقمند به دانستن جزییات روابط دیگران نیستم چه وقتی همه چیز عالی پیش می رود و چه وقتی که مشکلی در میان است. 

می دانم که خیلی از روحیات و اخلاق هایم مورد پسند خیلی ها نیستند و برایم هم مهم نیست، اینکه افراد درونگرا مورد پسند برونگراها نیستند یک کشف تازه نیست! ترجیح می دهم در کنج تنهایی خودم باقی بمانم و همیشه به دور از حواشی و وقایع که اتفاقا ممکن است بسیار هم هیجان انگیز و جالب باشند برای علاقمندان پیگیرش. فکر کنم هر کدام در حوزه علائق و فعالیت های خود باقی بمانیم خیلی بهتر است و بحث را همینجا تمام می کنم که تا همین جایش هم واقعا نالازم و زیادی بوده است.

از دوستان عزیزی که مجبور شدند این نوشته ناخوشایند و مخالف با مرام همیشگی این صفحه را بخوانند معذرت می خواهم.

ارادتمند